Project Description

získat demo zdarma

Korozní basový automat

Acid V je kultovním basovým syntetizátorem, který posunul underground na vyšší úroveň. Napumpujte své mixy reaktivními, neustále se vyvíjejícími basovými groovy, vypusťte zmutované sekvence bzučící zkreslením a experimentujte s dalšími funkcemi pro oživení rave energie.

Vstupte do rave reaktoru

Drsný, hypnotický zvuk, který na rozdíl od všeho ostatního rozproudí synapse a rozkmitá nohy. Dopřejte svým basům acidovou léčbu a spusťte zvukovou řetězovou reakci, která váš mix rozehřeje na smrtící úroveň.

Malá krabička, velký bas

Magická stříbrná krabička, která definovala acid, do detailů vymodelovaná na úrovni komponentů, zachycující čistou zvukovou podstatu certifikované basové klasiky.

V neustálém pohybu

Acid V je o pohybu; okamžitě plodí trhané polymetrické sekvence, hypnotické patterny založené na stupnici a nekonečné zvukové mutace.

Revitalizovaný rave

Stroboskopické taneční pohyby 80., 90. a začátku 00. let mají stejnou analogovou DNA; teď ji můžete manipulovat, znovu objevit a transformovat.

Zmutovaná klasika

Nasměrujte zvuk 303 do experimentální oblasti s vylepšenými funkcemi a efekty, které přinášejí mnohem temnější, hlubší a údernější zvuky než originál.

Nespoutaná zvuková chemie

Objevte surový, uštěpačný, přímočarý analogový zvuk, který se nikdy nepřestane hýbat.

Acid V spojuje zvuk 303 s koktailem kreativních a experimentálních funkcí. Je to všechno o spuštění sekvence a jejím vylepšování, mutování a vývoji. Jiskřivé změny not, přidávání klouzání a akcentů a – samozřejmě – přinucení tohoto abrazivního rezonančního filtru křičet.

Zvukové ukázky

Počátky acidu

Mnohé z nejikoničtějších a nejvyhledávanějších nástrojů v historii nebyly v době svého vzniku nutně populární; často byly určené na jednu věc, ale uživatelé je přeměnili na něco úplně jiného, což vedlo ke vzniku celých hnutí.

Když byl v roce 1981 uvedený na trh syntetizátor TB-303 Bass Line, měl být náhradou baskytary. Jeho zvuk následně uživatelé označili za nereálný a o tři roky později se jeho výroba skončila – když se však koncem 80. let dostal do rukou producentů elektronické hudby, 303 se ukázal jako něco úplně jiného.

Co jsme přidali

Toto není obyčejný klon 303. Acid V byl záměrně zmutovaný svěžími a experimentálními prvky navrženými s ohledem na výbušné zvukové reakce.

Větší a lepší hlas

Získejte hlubší a vyšinutější basové zvuky díky suboscilátoru o rozsahu 2 oktávy a vibratu, které přechází od pomalého rozladění až po zvukovou frekvenci.

Zkreslení

Zvuk 303 je takovým synonymem pro zkreslení, že jedno bez druhého nemůžete mít. Zahrnuli jsme 14 algoritmů, které uspokojí každou křupavou touhu.

Vyvinutý sekvencer

Acid V obsahuje rychlý, muzikální, pokročilý sekvencer, který fanoušci 303 vždy chtěli; jeho jedinečné patterny můžete dokonce přesouvat do MIDI pro použití s klipy a jinými nástroji.

Stupnice a transmutace

Změňte DNA své sekvence a vytvořte nové patterny jedním kliknutím pomocí funkce Transmutation, a uzamkněte ji v hudebních stupnicích speciálně upravených s ohledem na moderní styly.

Pod poklopem

Rozlouskněte virtuální panel Acidu V a odhalte detailní analogové úpravy, které vám umožní napodobit specifické vychytávky ladění, driftu a šumu pravých vintage nástrojů.

Modulace a efekty

Vytvářejte vyvíjející se ruchy a živé zvukové podbarvení, aniž byste opustili rozhraní Acidu V; 3 modulátory, 4 efektové sloty a 17 efektových algoritmů pro acidový zvuk nové generace.

Bližší pohled

Přibližte si rychlý pracovní postup rozhraní Acidu V, od známých ovládacích prvků hlasu až po moderní funkce.

_1 Výběr vlnového průběhu

Klasické pilové a čtvercové průběhy, dokonale modelované, nabízející naprosto odlišné harmonické charakteristiky pro vaše basové linky.

_2 Ovládání hlasu a filtru

Řada ovládacích prvků pro nastavení hlasu Acidu V, především ovládání jeho charakteristického vřískajícího filtru; rozsahu cutoff, posunutí rezonance na hranici, a hledání úderných míst pomocí ovládacích prvků obálky.

_3 Sub oscilátor

Přidání větší hloubky a kontrastní textury do zvuku Acidu V se 2 oktávami suboscilátoru a 3 vlnovými průběhy na výběr.

_4 Vibrato

Vytočte jemné pohyby, přejděte na plnou FM s vyššími frekvencemi, anebo cokoliv mezi tím pomocí přídavného ovládání vibrata Acidu V.

_5 Zkreslení

Vyberte si ze 14 algoritmů, analogových anebo digitálních, a přizpůsobte si svůj drive a poměr dry/wet.

_6 Ovladače sekvenceru a hry

Hlavní panel sekvenceru Acidu V odráží ovládací prvky svého hardwarového předchůdce, umožňuje vám rychle nastavit sekvencování, arpegiaci, vstup not a další funkce, ideální pro interakci s vašimi patterny v reálném čase.

_7 Skryté dolaďování

Toto tlačítko odhaluje skrytý panel Acidu V pro jemné analogové úpravy.

Advanced panel

Přejděte z praktické basové skříňky na hřiště acidového zvukového designu stisknutím tlačítka. Advanced panel Acidu V vám umožní ponořit se hluboko do jeho sekvencování, modulace a efektů, a vydat se na zcela novou cestu.

SEKVENCER A ARPEGIÁTOR

Acid V je hřiště pro sekvencování a arpegiaci. Tento specializovaný panel otevírá každý jednotlivý prvek jeho výkonného sekvenceru, od generování patternů na základě stupnice až po polymetrické ovládací prvky. Ať už je váš styl jakýkoliv, rychle vytvořte úderné basové sekvence, divoké mechanické rytmy a nepředvídatelné patterny, které se odmítají opakovat. Obsahuje dokonce více než 350 presetových sekvencí, které vám pomohou rozběhnout vaše groovy.

MODULÁTORY

3 přizpůsobitelné generátory funkcí vám poskytují flexibilitu pohyblivého zvukového designu bez použití rukou, která daleko přesahuje možnosti klasického hardwaru. Vyberte si ze známých konfigurací podobných LFO, anebo si nakreslete vlastní modulační tvary, a rychle je přiřaďte k desítkám parametrů v rozhraní Acidu V.

EFEKTY

Transformujte zvuk Acidu V daleko nad rámec součtu jeho komponentů díky 4 efektovým slotům a celkově 17 efektům na výběr, včetně Pitch-Shift Delay, Super Unison, Multiband Compressor a dalších. Proměňte basové linky na vířící stereo zvukové krajiny, rezonující rave melodie na zdrcující industriální textury…

Knihovna presetů

Vychutnejte si odborně připravený výběr více než 150 presetů, od klasických basových syntetizátorových linek až po experimentální modulované tóny pro moderní produkci – výsledky, které lze okamžitě získat několika kniknutími.

Zvukové ukázky

Funkce které potřebujete

Vestavěné návody

Vestavěné návody vás provedou každým aspektem nástroje, od jednotlivých parametrů po tipy od našich zvukových designérů, takže se můžete soustředit na kreativní materiál.

ASC

Arturia Software Center vám umožní stahovat, organizovat a updatovat všechny vaše softwary Arturia na jediném místě, jakož i spravovat všechny vaše licence na více zařízeních. Ať je to jednoduché.

Připravené pro DAW

Naše virtuální nástroje a pluginy jsou navržené tak, aby bezproblémově zapadly do vašeho zapojení. Ať je váš styl jakýkoliv, můžete objevovat zvuky a přitom si užívat plnou kompatibilitu s hlavními DAW, současně na Windows a MacOS.

Procházení presetů

Okamžitě najděte zvuk, který máte v hlavě, s inteligentním a přímočarým procházením presetů. Hledání pomocí klíčových slov, podle typu nástroje, hudebního stylu a mnohem více – dokonce můžete uložit vaše oblíbené zvuky, abyste je později rychle vyvolali.

Nastavitelná velikost

Ať už chcete plný vizuální ponor do našich emulací klasických nástrojů, anebo šetřit vzácnou plochu obrazovky, rozhraní všech našich pluginů Arturia se dají velikostně přizpůsobit tak, aby vám vyhovovaly.

Dokonalá integrace

Nástroje jsou komplexně namapované pro sérii KeyLab od Arturie – ale budou pěkně fungovat i s jinými MIDI kontrolery. Rychlé makra na kroucení zvuků, snadná integrace do DAW a samostatná funkcionalita.

S výkonem TAE®

Exkluzivní technologie analogového modelování, díky které jsou naše emulace k nerozeznání od originálů.

Díky přesnému napodobování vlastností analogových oscilátorů, filtrů a soft clippingu můžeme poskytnout úžasné detaily s přesností na komponenty, a současně autentický analogový šarm.

více

Galerie

HLAVNÍ VLASTNOSTI

 • Vylepšená softwarová emulace klasického basového syntetizátoru TB-303.

 • Virtuální nástroj hratelný v DAW (Live, FL Studio, Logic Pro…) anebo samostatně s MIDI klaviaturou.

 • Analogový oscilátor s vlnovými průběhy Square a Triangle

 • Suboscilátor s rozsahem 2 oktávy a 3 vlnovými průběhy

 • Rezonanční dolnopropustní filtr

 • Zabudovaný modul zkreslení se 14 algoritmy

 • Přidaná funkce vibrato

 • Pokročilý polymetrický sekvencer a arpegiátor

  • Až 64 kroků
  • Slide, akcent, posun oktáv
  • Transmutace (generování a změna sekvence)
  • Zabudované stupnice
  • Posun sekvence ve 4 směrech
  • Tahání a puštění patternů do MIDI bloků
  • Více než 350 presetových sekvencí
 • Skrytý poklop pro jemné doladění a přizpůsobení analogových komponentů
 • 3 generátory funkcí s více režimy pro flexibilní modulaci
 • 4 efektové sloty se 17 efekty na výběr
 • Kompatibilita s mikroladěním MTS-ESP
 • Více než 150 továrních presetů

SPECIFIKACE PLATFOREM

: Win 10+ (64 bit), 4 GB RAM
4-jádrový procesor 3.4 GHz (4 GHz Turbo-boost)
3 GB volného místa na harddisku
OpenGL 2.0 kompatibilní grafická karta
ARM procesory nejsou podporované na Windows

: Mac OS 10.13+, 4 GB RAM
4-jádrový procesor 3.4 GHz (4 GHz Turbo-boost) anebo M1
3 GB volného místa na harddisku
OpenGL 2.0 kompatibilní grafická karta

KONFIGURACE

Funguje samostatně, jako VST, AAX, Audio Unit, NKS (pouze 64-bitové DAW).

SPOLUPRÁCE S ASC

Elegantní a jednoduché řešení, které vám pomůže nainstalovat, aktivovat a aktualizovat software Arturia. Více informací o něm naleznete zde.

Všechny jména výrobců a názvy produktů zmíněné na této stránce jsou ochranné známky jejich příslušných vlastníků, které nejsou žádným způsobem spojené anebo přidružené k Arturii. Ochranné známky dalších výrobců jsou použité výhradně pro identifikaci produktů těchto výrobců, jejichž vlastnosti a zvuk byl studovaný během vývoje. Všechny názvy zařízení, tvůrců a výrobců byly zmíněné pouze pro ilustrační a naučné účely, a neznamenají jakékoliv spojení anebo schválení jakýmkoliv tvůrcem anebo výrobcem zařízení.