Project Description

AstroLab

Avantgardní pódiové klávesy

Prozkoumejte široké spektrum klasických a moderních zvuků. AstroLab je 61-klávesový stage keyboard kombinující sílu syntézy, intuitivní ovládání a inovativní ekosystém – vyzývá vás, abyste se soustředili na svůj kreativní projev a plynule přecházeli ze studia na pódium.

najděte prodejce poblíž vás

Překročte hranice

Nová definice kláves na vystoupení.

AstroLab je nástroj vytvořený pro moderní dobu a určený pro hudebníky a producenty, kteří hledají větší tvůrčí svobodu.

Díky zabudované pokročilé virtuální syntéze spolu s inovativním ekosystémem a základním ovládacím prvkem, které vám umožní soustředit se na hraní – AstroLab překlenuje propast mezi studiovou produkcí, živým vystupováním a neomezeným tvůrčím projevem.

S 34 nástroji na výběr a více než 1300 sugestivními presety objevte souhvězdí základních zvuků, ikonických syntetizátorů a moderních textur, které jste dosud v klávesách na vystoupení neslyšeli.

S AstroLabem přenesete své pódiové zvuky za hranice samplů, své zapojení za hranice komplikovanosti a svou studiovou tvorbu za hranice DAW.

Jděte živě s plnou kontrolou.

Plné tvůrčí ovládání

AstroLab vám umožní vystupovat se všemi studiovými zvuky bez počítače snáze než kdykoliv předtím.

Upravte zvuk do hloubky v Analog Lab, použijte jej k produkci v DAW, přesuňte jej v Analog Lab do knihovny AstroLab, přiřaďte vlastní efekty, a mějte všechny zvuky a nastavení, které potřebujete při vystoupení.

Více než 1300 zvuků, okamžitě

Získejte přístup do světa klasických a moderních zvuků, které ožívají díky špičkové virtuální syntéze. Realistický zvuk kladívka Piana V; bohaté a teplé klávesy Stage-73; ohromující moderní syntéza Pigments – to vše je na dosah ruky.

Zvyšte úroveň svého umění

Vstupte do tvůrčího proudu a hrajte bez rozptylování. Vytočte dokonalý zvuk pomocí intuitivní navigace AstroLabu, a proveďte působivé úpravy při živém hraní pomocí 4 makro knobů a 4 efektových knobů, které si můžete přizpůsobit v Analog Lab.

Ze studia na jeviště, bez problémů

Od mobilní správy zvuků až po pokročilou DAW integraci a vytváření playlistů taháním a pouštěním – organizujte a upravujte zvuky do hloubky, vystupujte živě s vlastními zvuky a rozšiřujte svou knihovnu prostřednictvím obchodu Sound Store s doprovodným softwarem AstroLab.

Klaviatura, na kterou se můžete spolehnout

Mějte jistotu, že si můžete vzít svůj zvuk kamkoliv a hrát bez omezení. Robustní a integrovaná konstrukce klaviatury AstroLabu zaručuje maximální stabilitu při živém hraní. Převezměte plnou kontrolu nad svým zvukem bez počítače a zbytečných kabelů.

Intuitivní ovládání

Na pódiu anebo ve studiu nemusíte dvakrát přemýšlet.

Díky navigačnímu kolečku a tlačítkám presetů je výběr zvuku snadný a uspokojivý. Kromě toho můžete zvuky do hloubky upravovat pomocí základních ovládacích prvků.

4 Makra

Upravte tón pomocí funkce Brightness, změňte tvar vlny a nastavení filtru pomocí funkce Timbre, anebo pomocí funkce Movement ovládejte modulační efekty, jako je vibrato anebo tremolo.

4 Efekty

Přidejte prostorovost jakémukoliv zvuku pomocí speciálních efektů Delay a Reverb, a proveďte působivé úpravy pomocí 2 insert efektů – všechny se dají přizpůsobit.

Hráčské vlastnosti

Vytvořte si skutečně jedinečný zvuk a zapojení.

Navrstvěte vyvíjející se syntetizátorové arpegio na emotivní smyčce, a objevte skutečně neslýchané a podmanivé nástrojové kombinace, anebo rozdělte dva zvuky na celou klaviaturu. Máte mikrofon? Zkruťte a transformujte svůj hlas pomocí vokodéru, anebo stiskněte tlačítko nahrávání a nastavte akord na zcela nový kurz s až 32-taktovým MIDI looperem a výkonnou arpegiací.

Multi-nástroje

Naprogramujte bod rozdělení a načtěte dva různé zvuky na klaviatuře pro multitimbrální styl hry. Skvělé pro přidání perkusivní sekvence anebo basové sekce k některým jemným klávesám anebo vysokofrekvenčnímu sólu. Anebo si vytvořte vlastní dynamické multi-nástroje a uložte je pro pozdější použití v DAW.

Akord, stupnice, arpegio

Hledáte další melodickou a harmonickou inspiraci? Režimy chord, scale a arpeggiator znamenají, že můžete snadno ozdobit svá vystoupení, zůstat v tónině a spustit živé sekvence, a to vše najednou. Pomocí funkce Hold můžete nechat zvuk vyvíjet se i po uvolnění klávesy.

Smyčka a záznam

Vylepšete své vystoupení anebo studiové experimentování zacyklením libovolné melodie anebo akordového postupu. A co je ještě lepší, AstroLab zachycuje MIDI, takže můžete přepnout na jakýkoliv nástroj a slyšet svou nahranou frázi zcela novým způsobem.

Vokodér

Připojte k AstroLabu externí mikrofon, pošlete svůj hlas přes specializovaný vokodér a využijte víceoktávovou transformaci vokálu. Rozšiřte podporované presety hlasového vstupu v kombinaci s Vocoderem V.

Ikonické nástroje a ještě více

Objevte rozsáhlou knihovnu nástrojů a zvuků vytvořenou tak, aby vyhovovala všem hudebním žánrům a obdobím: od základních nástrojů pro vystoupení a věrných akustických zvuků až po nadčasové syntetizátory a ostré digitální země.

Procházejte podle nástroje, typu anebo interpreta, anebo si hrajte s vlastními uloženými presety, multi-nástroji anebo studiovými výtvory prostřednictvím Analog Lab. Rozšiřte svou knihovnu o nové presety prostřednictvím obchodu Sound Store s desítkami kompatibilních zvukových bank, ze kterých si můžete vybírat, a každý měsíc přibývají nové.

Nástroje

AstroLab obsahuje 34 originálních nástrojů zabudovaných do hardwaru. Vyberte si mezi hloubkově modelovaným klavírem, klasickým syntetizátorem jako je Roland Juno anebo DX7, anebo elektrickými klávesy jako je Wurlitzer – rozhodněte se sami.

více

Typy

Typy jsou kategorie presetů, které pokrývají celou řadu stylů a nástrojů, a zahrnují tradiční, experimentální a multi-nástrojové zvuky – umožňují vám přístup k různorodým zvukovým možnostem AstroLabu jediným stisknutím tlačítka.

Pocty umělcům

Chcete si poslechnout zvuk svých oblíbených umělců? AstroLab obsahuje více než 200 presetů, které vzdávají hold některým z nejinovativnějších hudebních tvůrců minulého století, od Doors a Beatles až po Portishead a Aphex Twin – jsou nekonečně nostalgické, emotivní a připravené provést vás cestou vzpomínek.

více

Studiově-pódiové kontinuum

AstroLab vám dává svobodu přecházet mezi kreativními režimy a hrát si se všemi charakteristickými zvuky.

Chcete si hrát se svou oblíbenou basovou linkou KORGu MS-20 anebo si uložit multi-nástroj, který později použijete ve své DAW? S pokročilým softwarovým ekosystémem AstroLabu můžete zabezpečit, aby vaše živá vystoupení byla stejně bohatá a detailní jako vaše studiové výtvory.

Komponování

AstroLab poskytuje nekonečné možnosti zvukového designu v jednom jednoduchém nástroji, díky čemuž máte přístup k tisícům prvotřídních presetů, které bez problémů zapadnou do jakékoliv sestavy. Integrujte se se svou DAW prostřednictvím Analog Lab, anebo si vystačte bez počítače a využívejte AstroLab jako samostatný nástroj.

Zapojení

Modulujte zvuk ve studiu do nekonečna, vytvářejte personalizované knihovny presetů a předvádějte je na pódiu. Už žádné tápání se složitými kabely a zapojeními živě, AstroLab vám umožní vzít si vlastní zvuky s sebou, kamkoliv půjdete.

Vystupování

Přehrávejte požadované zvuky bez námahy, okamžitě a bez rozptylování. Mějte během vystoupení klid díky základním ovládacím prvkům a odborně navržené polovyvážené klaviatuře, která zachytí každou nuanci vašeho stylu hry.

_1
Navigační kolečko

Navigační kolečko AstroLabu je vybavené živým displejem a grafickým rozhraním, které vám umožní snadno ovládat zvuky, seznamy skladeb a nastavení, přičemž poskytuje při procházení animovanou vizuální nápovědu pro každý nástroj.

 

_2
Tlačítka presetů

Pro rychlý přechod mezi typy nástrojů je AstroLab vybavený speciálními tlačítky presetů, které vám umožňují přejít z kláves na basy a varhany jediným gestem.

 

_3
Chord, scale arp & hold

Zapněte režim přehrávání akordů anebo stupnic, aktivujte arpegiátor anebo zapněte funkci Hold, abyste podrželi noty, akordy anebo arpegia i po uvolnění kláves.

 

_4
Tlačítka Split & Part

Pomocí tlačítka Part můžete vybrat a přizpůsobit multi anebo dělené zvukové presety. Přechod mezi režimem rozdělené klaviatury pro výrazné multitimbrální hraní anebo synchronní hraní se dvěma zvuky.

 

_5
Makra nástrojů

Ovládejte základní parametry svého zvuku pomocí 4 skvělých maker. Od jasnosti a tónu až po čas a pohyb. AstroLab zachovává jednoduchost, abyste mohli podávat co nejlepší výkony.

 

_6
Efektové knoby

AstroLab se dodává s 2 vyhrazenými efekty Delay a Reverb, spolu se dvěma přiřaditelnými efekty, což znamená, že si můžete přizpůsobit ideální nastavení vystoupení s možností výběru až z 12 insert efektů. K jakémukoliv zvuku můžete přidat reverb vyplňující prostor anebo šířku chorusu – rozhodněte se sami.

 

_7
Kolečka Mod, Pitch a tlačítka Octave

Ohýbejte noty, modulujte zvuky a transponujte klaviaturu o půltóny anebo celé oktávy.

_8
Klaviatura

61 polovyvážených kláves AstroLabu klavírní velikosti zachytí každou nuanci vašeho hraní.

_9
Přehrávání zvuku přes Bluetooth

Připojte AstroLab k zařízení s rozhraním Bluetooth a přehrávejte jakoukoliv hudbu přes AstroLab, což vám umožní hrát s podkladem.

 

_1
MIDI

Ovládejte jakákoliv zařízení kompatibilní s MIDI, jako jsou syntetizátory a bicí automaty, a synchronizujte AstroLab s jakýmkoliv externím MIDI zařízením.

_2
Pedálové ovladače

Připojte až čtyři pedály pro hands-free modulaci: 1 sustain, 1 expression a 2 přizpůsobitelné cíle.

 

_3
Vstupy

Pracuje ve stereo režimu a má mikrofonní anebo linkový vstup. Připojte mikrofon a využijte vokodér AstroLabu.

_4
Výstupy

Sluchátkový a stereo anebo mono TRS audio výstup.

_5
MIDI / USB

Rozšiřte AstroLab a integrujte jej do pracovního postupu DAW pomocí počítačového vstupu USB-C, anebo importujte seznamy skladeb z USB klíče. Využijte USB-A pro další externí MIDI vstup, připojte externí klaviaturu k ovládání 1. anebo 2. partu multi-nástroje, anebo externě ovládejte makra a efekty AstroLabu.

 

Plné kreativní ovládání

Ovládejte zvuky a nastavení na dálku, rozšiřujte a spravujte svou knihovnu, a bezproblémově se integrujte se svou DAW.

Připravte si setlist v telefonu a ovládejte AstroLab jednoduchým browsováním. Anebo propojte AstroLab s Analog Lab a použijte jej ve své DAW na synchronizaci vlastních presetů, a objevte bezproblémovou vícestopou kompozici. Zjistěte více.

AstroLab Connect

AstroLab Connect je mobilní aplikace, která přináší pohodlí mobilní technologie do vašeho pracovního procesu. Ovládejte AstroLab, upravujte své seznamy skladeb anebo rozšiřujte svou zvukovou knihovnu, a to vše bez kabelu.

Analog Lab Pro

Získejte přístup k rozšířené knihovně zvuků, přehrávejte a ovládejte nástroje, upravujte a synchronizujte své presety a přiřazujte vlastní efekty. Procházejte mezi více instancemi Analog Labu ve vaší DAW pro bezproblémovou produkci.

V Collection (není součástí balení)

Využijte skutečně úchvatné škály vintage a moderních nástrojů, získejte přístup k více než 9 000 dalším zvukům a posuňte své vystoupení ještě dále k neznámému a neslýchanému, s plným přístupem k zobrazení každého nástroje a ovládání parametrů.

Avantgardní a špičkové

Vyvrcholení 25 let inovací a odhodlání k neomezenému hudebnímu bádání.

AstroLab otevírá novou éru – ztělesňuje celou řadu syntetizátorů a moderních technologií, které dosud nebyly v interpretačních klávesách použité. Síla virtuální syntézy na dosah ruky, bezproblémový ekosystém, který máte k dispozici. S AstroLabem jděte živě s plnou kontrolou.

více

Galerie

Hlavní vlastnosti

61-notová polovyvážená klaviatura s klávesami klavírní velikosti a aftertouch

10 zvukových enginů

 • Virtual Analog
 • Samples
 • Wavetable
 • FM
 • Granular
 • Physical modelling
 • Vector Synthesis
 • Harmonic
 • Phase distortion
 • Vocoder

Více než 1300 zabudovaných zvuků

 • Více než 10 000 zvuků prostřednictvím softwaru Arturia

Navigační kolečko a displej pro snadné prohlížení

10 tlačítek presetů pro rychlý přístup ke zvukům

4 makro ovládací prvky pro rychlou editaci

 • Brightness
 • Timbre
 • Time
 • Movement

12 insert efektů

4 vyhrazené knoby pro ovládání efektů včetně samostatného Delay/Reverbu

Rozdělení multi/klaviatury

MIDI I/O, symetrický stereo vstup, pedály sustain, expression, aux 1 a 2

Připojení USB-C a host USB-A

Bluetooth audio vstup a WiFi na bezdrátové ovládání

Arpegiátor, MIDI Looper, režimy Chord & Scale

Specifikace platforem

: Win 10+ (64 bit), 4 GB RAM
4-jádrový procesor 3.4 GHz (4 GHz Turbo-boost)
3 GB volného místa na harddisku
OpenGL 2.0 kompatibilní grafická karta
ARM procesory nejsou podporované na Windows

: Mac OS 11.0+, 4 GB RAM
4-jádrový procesor 3.4 GHz (4 GHz Turbo-boost) anebo Apple Silicon
3 GB volného místa na harddisku
OpenGL 2.0 kompatibilní grafická karta

KONFIGURACE

Funguje samostatně, jako VST, AAX, Audio Unit, NKS (pouze 64-bitové DAW).

SPOLUPRÁCE S ASC

Elegantní a jednoduché řešení, které vám pomůže nainstalovat, aktivovat a aktualizovat software Arturia. Více informací o něm naleznete zde.

Všechny jména výrobců a názvy produktů zmíněné na této stránce jsou ochranné známky jejich příslušných vlastníků, které nejsou žádným způsobem spojené anebo přidružené k Arturii. Ochranné známky dalších výrobců jsou použité výhradně pro identifikaci produktů těchto výrobců, jejichž vlastnosti a zvuk byl studovaný během vývoje. Všechny názvy zařízení, tvůrců
a výrobců byly zmíněné pouze pro ilustrační a naučné účely,
a neznamenají jakékoliv spojení anebo schválení jakýmkoliv tvůrcem anebo výrobcem zařízení.

Obsah balení

 • Registrační karta
 • Kabel USB-A na USB-C
 • Uživatelský návod
 • Napájecí zdroj

Velikost a hmotnost

 • Velikost nástroje: 935 x 99 x 330 mm
 • Hmotnost nástroje: 9.9 kg