Project Description

Kreativní tvarování zvuku

Efx FRAGMENTS je softwarový efekt, který vám umožní rozdělit, transformovat a přestavět jakýkoliv zvuk s použitím síly granulárního procesování. Okamžitě pozvedněte jakýkoliv projekt pomocí sekaného stutter efektu, zrnité stereo atmosféry, experimentálních textur a dalších prvků.

najděte prodejce poblíž vás
Získat demo zdarma

Bez námahy transformujte, okamžitě se inspirujte

Vdechněte život, muzikálnost a charakter jakémukoliv zvuku, a objevte inspirující, složité nové textury.

Od dramatických rytmických stutter efektů až po oblačné chvění reverbu, a vše mezi tím. Efx FRAGMENTS přebírá komplexní koncept granulární syntézy a činí jej flexibilnějším, přístupnějším a muzikálnějším než kdykoliv předtím.

Glitch & stutter

Budujte napětí a zpestřete své beaty, kompozice a zvukové krajiny dramatickými stop-start stuttery, výškovými výkyvy a poruchami, které rozbíjejí realitu. Rytmicky krájejte zvuky anebo se zcela odpojte od sítě, abyste dosáhli skutečného zvukového chaosu.

Rytmické variace

Efx FRAGMENTS poslouchá rytmus vaší skladby a dokáže na něj reagovat několika kreativními způsoby. Přimějte každé zrnko zvuku reagovat na vaše tempo a vytvořte tak impulzní beaty, zlomené rytmické textury, plynulé perkusivní sekvence a mnoho dalšího.

Zlepšení textury

Ať už chcete přidat jiskřivý charakter, anebo jen zlepšit pocit z mixu, okamžitě pozvedněte a zvýrazněte jakýkoliv nástroj, smyčku anebo vokální část éterickým zvukem granulárního zpracování, se zabudovaným efektem použitelným v mixu.

Krása anebo chaos

Efx FRAGMENTS dokáže vytvořit jakýkoliv vzrušující, sugestivní zvuk, který je naprosto váš, ať už chcete hudební anebo experimentální, krásný anebo chaotický. Bez námahy zkoumejte a manipulujte s granulárním zpracováním se zaručenými úžasnými zvukovými výsledky.

Nový význam pojmu ambient

Překročte hranice běžného dozvuku a echa, a ponořte své mixy do hmotné atmosféry. Vytvořte obrovská mihotavá oblaka zvukových částic, jemné jeskynní echo anebo rychle plynoucí prostorový pohyb s jakýmkoliv zdrojem zvuku.

Vytváření nových barev

Proměňte nejmenší špičku, nejkřehčí sampel anebo nejskromnější stem na smyčcovou strunu, zrnitý úder do bubnu anebo plochu zahalující mix. Efx FRAGMENTS vytváří těsným propletením zrnek texturu a hustotu těmi nejneočekávanějšími způsoby.

Vysvětlení granulární syntézy

Na nejzákladnější úrovni granulární syntéza rozděluje zvuk na části – “zrna” – a kreativně je používá.

Můžete měnit velikost zrn, množství prostoru mezi nimi, jejich výšku, chování při přehrávání – seznam je dlouhý.

Výsledný zvuk je velmi dobře rozpoznatelný a zároveň zcela jedinečný pro granular. Mrazivé tóny od hladkých a transparentních až po ostré a křehké; dešťový delay, který smáčí jakýkoliv mix; hustá oblaka doznívající zvukové textury; kaskádové modulace, které přemění krátký zvuk na nekonečný tok.

Pokud jednou zažijete jedinečnou interpretaci granulárního zpracování Efx FRAGMENTS, už se nikdy neohlédnete zpět.

Součást celku

Efx FRAGMENTS rozděluje proces granulární syntézy na snadno použitelné moduly, které spolu intuitivně komunikují.

Individuálním laděním různých částí procesu granulace můžete zkoumat a experimentovat se zvukem s absolutní kontrolou a nevídanými detaily; zde je návod, jak to funguje.

_01. Vyrovnávací paměť

Přes tuto paměť přechází vstupní zvuk, který se používá jako surovina pro zrna Efx FRAGMENTS, a umožňuje vám v reálném čase řídit jeho chování na nejvyšší úrovni. Uvidíte pohyblivé body přehrávání a nahrávání, přizpůsobte délku vyrovnávací paměti, upravte zpětnou vazbu a úrovně wet/dry, a zmrazte vyrovnávací paměť na místě pro statický výsek zvuku.

_02. Zachytávání zrna

Zde můžete prozkoumat mnohé nástroje, které Efx FRAGMENTS používá k zachytávání zrn z vyrovnávací paměti, od ovládání rychlosti až po režimy kvantizace Transient & Snap-To-Grid. Zajistěte, aby zachytávání zrna reagovalo na údery a vlny, používejte náhodné “spreje”, manuálně skenujte to, co jste zachytili, a další; základy granulární syntézy.

_03. Uvolňování zrna

Jádrem rozhraní Efx FRAGMENTS je celá řada parametrů a možností odezvy, které vám poskytují úplnou kontrolu nad každým aspektem chování znovuvytvořených zrn, od tvaru přes směr přehrávání až po hustotu – a ještě mnohem víc. Modul Grain Release je doplněný dynamickým vizualizérem, který poskytuje živou vizuální zpětnou vazbu vašeho zvuku.

_04. Panorama a efekty

Pohybujte se ve stereoprostoru svého mixu množstvím zajímavých a vzrušujících způsobů, od náhodného zrnitého panorámování až po tempem synchronizovaný pohyb ve virtuálním 3D prostoru. Pro finální doladění na konci řetězce pošlete signál Efx FRAGMENTS přes dva efektové sloty, které obsahují algoritmy jako Multi-Filtr, Tape Echo, Stereo Flanger a další.

_05. Pokročilé ovladače

Stejně jako ostatní naše virtuální nástroje a efektové pluginy je i Efx FRAGMENTS vybavený množstvím dynamických modulačních a výrazových nástrojů. Přiřaďte makra více parametrům pro efekty přelaďování v reálném čase, přimějte svá zrna reagovat na každý úder pomocí vestavěného sledovače obálky, vytvářejte vlastní funkce a krokové sekvence.

Tři granulární hrozby

Navzdory téměř neomezeným možnostem a potenciálu zvukového chaosu nemusí být granulární syntéza odstrašující.

Efx FRAGMENTS destiluje tento rozsáhlý koncept do 3 jasně definovaných režimů, které přinášejí hmatatelné, použitelné a inspirativní výsledky – bez ohledu na váš styl.

Classic

Jak už název napovídá, jde o nejširší a nejpřizpůsobitelnější režim Efx FRAGMENTS. Můžete si vybrat mezi kvantizací a chaosem, dlouhými zrny anebo přesnými útržky zvuku, jemným vylepšením anebo úplnou zrnitou destrukcí.

Rhytmic

Rytmický režim uzamkne velikost a hustotu zrna pomocí hodnot přizpůsobených tempu, čímž zajistí, že každé zrno pulzuje, třepe se a rezonuje v dokonalé synchronizaci s vaším projektem. Skvěle se hodí k vytváření přesných strojových pohybů a rozdrcených bicích smyček.

Texture

Vytvářejte rozlehlé zvukové mraky, éterické drony vyplňující mix a organické rezonance připomínající smyčce. Režim Texture zavádí funkce jako je makro Layers, vytvářející harmonický vztah mezi velikostí a hustotou, který dodává zvuku Efx FRAGMENTS orchestrální bohatost.

Plugin, na který se můžete spolehnout

Efx FRAGMENTS je navržený tak, aby mixování, mastering a kreativní zvukový design byly přístupné a příjemné pro každého – nejsou potřeba žádné technické znalosti.

_01. Připravenost pro DAW

Ať už tyto pluginy používáte z jakéhokoliv důvodu; pro úžasný tón jejich reverbu, zrnité předzesilovače anebo pro jejich neuvěřitelné schopnosti zvukového designu, budete mít jistotu, že jsou plně kompatibilní s vaším zapojením. Tyto pluginy fungují se všemi hlavními DAW v systémech Windows i MacOS.

_02. ASC

Arturia Software Center vám umožňuje stahovat, organizovat a aktualizovat všechny softwarové tituly Arturia na jednom místě, jakož i spravovat všechny licence na více zařízeních. Udržujme to jednoduché.

_03. Přizpůsobitelné grafické rozhraní

Ať už se chcete naplno vizuálně ponořit do našich emulací klasických nástrojů, anebo ušetřit drahocenný prostor na obrazovce, rozhraní všech vašich virtuálních nástrojů Arturia lze změnit na velikost, která vám vyhovuje.

_04. Ovládání v reálném čase

Každý parametr v každém pluginu FX Collection můžete namapovat na svůj oblíbený MIDI kontroler a okamžitě tak ovládat svůj mix. Přelaďte filtr, přidejte předzesilovač anebo upravte modulaci za chodu.

_05. Výukové programy v aplikacích

Každý plugin v FX Collection je vybavený vestavěnými výukovými lekcemi, které vás krok za krokem provedou klíčovými parametry, úpravami a mixážními triky, abyste ze svého zvuku vytěžili maximum. Výukový panel také vysvětluje ovládací prvky, které používáte v reálném čase – takže nikdy nepřijdete o žádné vylepšení.

_06. Prohlížeč presetů

Přehledný prohlížeč presetů FX Collection vám umožňuje filtrovat, organizovat a ukládat oblíbené presety pro okamžité vyvolání. Vyhledávejte podle typu nástroje, žánru, produkční techniky a mnoha dalších parametrů, abyste mohli rychle najít potřebné vylepšení a ušetřit cenný čas na kreativitu.

Galerie

SPECIFIKACE PLATFOREM

: Win 8.1+ (64 bit), PC: 4 GB RAM; 2.5 GHz CPU.
2 GB volného místa na harddisku
OpenGL 2.0 kompatibilní grafická karta

: 10.13+: 4 GB RAM; 2.5 GHz CPU anebo M1.
2 GB volného místa na harddisku
OpenGL 2.0 kompatibilní grafická karta

KONFIGURACE

Funguje jako VST, AAX, Audio Unit.

OCHRANA

Software je chráněn pomocí Arturia Software Center. Více se
o něm můžete dozvědět zde.

HLAVNÍ VLASTNOSTI

  • Kreativní efektový plugin založený na granulárním zpracování
  • Obsahuje 3 různé granulární režimy: Classic, Texture a Rhytmic
  • Kvantizování výšky tónu s 15 různými stupnicemi
  • Kvantizování zrna s režimy detekce transientů anebo snap-to-grid
  • Sekce Spatializer s 9 různými předvolbami trajektorie
  • 2 efektové sloty se sofistikovaným zapojením pro jedinečné možnosti zvukového designu
  • Pokročilá modulační sekce, která obsahuje sledovač obálky, 3 funkční generátory a krokový sekvencer
  • Knihovna 60 presetů pro okamžitý přístup k inspirativním tónům
  • Kompatibilita s Apple M1