Project Description

Nespoutaný analog

Syntetizátor, který odstartoval revoluci dostupných analogů se znovuzrodil v podobě návykového, inspirativního syntetizátoru s krokovým sekvencerem a obrovskými modulárními schopnostmi.

najděte prodejce poblíž vás

Ve vzrušujícím vývoji příběhu MiniBrute zůstává MiniBrute 2S věrný síle tvarující surový zvuk jakou měl ikonický originál, a přidává nové vlastnosti a možnosti.

MiniBrute 2S byl vytvořený, aby inspiroval: je kombinací nejlepších prvků analogového syntetizátoru s intuitivním krokovým sekvencerem a úžasnou semi-modulární architekturou. Jeho parametry jsou na první pohled patrné, vytvářejí zvuk s vlastní tváří a osobností. Jeho multi-patternový, třívrstvý, 64-krokový sekvencer nabízí nové, vzrušující možnosti tvoření hudby s bezbolestným programováním patternů. MiniBrute 2S je seriózní samostatný syntetizátor, ale také může být rozšířený přes zvětšený patchbay a stát se tak centrem vašeho modulárního systému. Připevněte k němu RackBrute a uchovejte celou vaši sbírku ve stylovém, robustním ekosystému Eurorack.

Krásně promyšlený sekvenční analogový syntetizátor neodmyslitelně napojený na modulární svět a nástroj, který bude růst spolu s vámi. MiniBrute 2S vám pomůže vytvořit zvuky, které ještě nikdo nikdy neslyšel.

I ty, Brute?

Fanoušci původního MiniBrute se okamžitě zamilují do známých ovladačů a signálové cesty, ale tento syntetizátor má vzrušující nový zvuk, který se nemůže dočkat, až ho svět objeví.

Výkonný samostatný syntetizátor MiniBrute 2S vám dá praktické ovládání a možnost vytvořit unikátní zvuk, se kterým vystoupíte z davu. Není nic vzrušujícího, než slyšet váš zvuk ožívající pod vašima rukama; zpívající při kroucení vlnových průběhů VCO; mrmlající, když přidáte LFO; a křičící, když zařadíte Steiner-Parker filtr. Se svým organickým programováním a téměř neomezenými možnostmi vám MiniBrute 2S nabízí na prozkoumání vzrušující zvukový vesmír.

Dává vám maximální ovládání obrovského množství nových a vzrušujících syntetizátorových alternativ, interního zapojení a Eurorack kompatibilitu – je to syntetizátor pro hudební průkopníky.

Modulární strojovna

MiniBrute 2S přináší nové generaci muzikantů výkon modularu Eurorack, je to opravdu syntetizátor pro modulární věk.

Více než součet jeho častí, MiniBrute 2S bere všechno, co víte o syntetizátorech a obrací to vzhůru nohama, přičemž vás nechá určovat pravidla. Máte k dispozici komplexní modulační matici plnou zdrojů a cílů, můžete začít nanovo propojovat jeho signálovou cestu a vyčarovat vskutku vzrušující zvuky, které jste nikdy neslyšeli.

I když je MiniBrute 2S úžasně výkonný samostatný syntetizátor, naléhá na vás, abyste kopali hlouběji. Jakmile začnete přiložené kabely zapojovat do matice, přenášet signály z vašeho modulárního zařízení, abyste kroutili a tvarovali jeho zvuk, anebo posílat signály ven, abyste přidali modulární vrstvy, spadnete do králičí nory radostné syntetizátorové invence.

MiniBrute 2S sjednocuje experimentální povahu modulárního zařízení s expresivním, živým zvukem současného analogového syntetizátoru a vytváří skutečně inspirativní hybrid.

Nástroj lásky

MiniBrute 2S už není ‘produktem’, je to posedlost, cesta a příslib, že dostanete jeden z nejhodnotnějších možných syntetizátorových zážitků.

Podle návrhů syntetizátorového mistra Arturie Seb Rocharda a legendy v odvětví Yves Ussona, MiniBrute 2S spojuje jejich lásku k intuitivnímu sekvencingu s touhou po hrubé syntetizátorové síle a studiové propojitelnosti. Prostřednictvím jejich úspěchu Arturia demokratizovala svět Eurorack modulů a představila ho úplně nové generaci hudebníků. Jste připravení vydat se s námi na cestu?

Když jednou před sebe vyložíte MiniBrute 2S, vše začne zapadat na své místo.

Podívejme se blíže, co MiniBrute nabízí…

 1. VCO 1

Pilová, pulzní a trojúhelníková vlna s unikátními modifikátory a přímým ovládáním FM. Ultra Saw vytvoří hutný zvuk, Metalizer přidává trojúhelníkové vlně komplexní harmonické. FM generuje bohaté barvy.

 1. VCO 2

Výběr vlny mezi sinusovou, pilovou a čtvercovou. Několik módů ladění jako fine, coarse a funkce LFO.

 1. Oscilátorový mix

Umožňuje mixovat úrovně jednotlivých vlnových průběhů oscilátoru 1 a 2, šumového generátoru a externích vstupů.

 1. Steiner-Parker multimódový filtr

Silný filtr s módy Low Pass, High Pass, Band Pass a Notch. Rezonance se dá přidat až po samooscilaci.

 1. 4-fázová obálka

Generátor obálky typu ADSR.

 1. Brute Factor

Brute Factor™ dokáže přidat jemný drive efekt, ale i vytvořit čistý intermodulační blázinec.

 1. AD obálka

Tento modulátor dokáže generovat AD, AHR anebo smyčkové obálky. Jeho časy Attack a Decay jsou také ovladatelné přes CV.

 1. Patchbay

48 CV vstupů a výstupů na ovládání mnoha prvků syntetizátoru a sekvenceru. Některé pomocné moduly nabízejí rozšíření možností.

 1. Dva LFO

Oba LFO poskytují 6 vlnových průběhů a mohou běžet synchronně se sekvencerem. Můžete nastavit velmi vysoké frekvence.

 1. 3-stopový, 64-krokový sekvencer

Sekvencer ovládá Pitch, Gate, Velocity a Pressure. Použijte Seq 2 anebo Seq 3 na generování dalších typů signálů: Gate, CV, Pitch, LFO, Envelope. Dostupná je editace v reálném čase a po krocích.

 1. Pady a enkodéry

16 tlakově a dynamicky citlivých padů se dá použít jako klaviatura, anebo na vkládání kroků do sekvence. Enkodéry se používají na editaci hodnot pro každý krok.

 1. 64 patternů

Je dostupných 64 pamětí pro patterny, organizovaných ve čtyřech bankách. Vytvořte řetězec patternů, abyste vytvořili delší patterny, anebo i celé skladby.

 1. Sync

Synchronizujte se na externí MIDI, USB anebo analogový clock.

 1. Arp/Loop

Generujte arpegia na klávesách anebo smyčkujte část sekvence. Když opustíte smyčku, vše zůstane synchronizované, dokonalé pro vystoupení.

 1. Audio Out

Linkové a sluchátkové výstupy.

 1. MIDI In/Out

Připojte a synchronizujte MiniBrute s jakoukoliv DAW, anebo hardwarovými MIDI zařízeními.

 1. USB In/Out

Ovládejte MiniBrute z vaší DAW, anebo jej použijte jako master keyboard.

Nový způsob hry

MiniBrute 2S zavádí nový způsob hry a svěží sekvenční možnosti, které určitě nabijí vaši kreativitu.

Nahrazením tradiční klaviatury v MiniBrute 2S mohli designéři Arturie zabudovat do syntetizátoru výkonnou, intuitivní sekvencerovou sekci. S až 64 kroky, 3 vrstvami a rychlým, jednoduchým generováním sekvencí vám dává MiniBrute 2S také ovládání syntetizátoru-sekvenceru, jako žádný jiný nástroj.

Nahrávejte až 64 kroků melodie s hlavním sekvencerem a přidejte 2 další vrstvy ovládání parametrů syntetizátoru s několika módy, všechny editovatelné v reálném čase, když hrajete. Zaangažujte celé vaše zapojení Eurorack propojením modulárních vstupů a výstupů, a najděte nové cesty jak experimentovat a objevovat. Uložte vaše oblíbené patterny, spojte je dohromady a vytvořte celé skladby. MiniBrute 2S má také arpegiátor s několika módy, když chcete experimentovat a vytvářet proměnlivé postupnosti akordů, tap tempo, metronom a skálopevnou synchronizaci, takže vždy zůstanete v rytmu.

Jakékoliv je vaše kreativní zapojení, zda nahráváte syntetizátorové arpegia do vaší DAW, anebo je synchronizujete s bicím automatem na vašem živém vystoupení, MiniBrute 2S udrží vaši inspiraci aktivní a dá vám nové kreativní příležitosti.

Kreativní ekosystém

MiniBrute 2S spojuje celý váš kreativní svět dohromady, byl navržený na připojení k unikátnímu systému Arturia RackBrute, abyste měli celý váš svět modulárních syntetizátorů na dosah ruky.

Vytvořte přizpůsobitelný, přenosný ekosystém standardu Eurorack s upevněním a napájením vašich modulárních zařízení. Je navržený tak, aby se stal kreativní ústřednou vašeho modulárního světa, můžete sekvencovat vaše moduly z tohoto MiniBrute nové generace a používat jeho unikátní design na práci v různých konfiguracích. Ať už jste stojící kroutič  anebo sedící zvukový výzkumník, ekosystém MiniBrute 2S a RackBrute bude pracovat pro vás.

Cestovní taška

Pokud chcete vzít váš setup na cesty a začít vystupovat, s volitelnou taškou můžete zachovat vše v bezpečí a přenášet s použitím pevného držadla.

S MiniBrute 2S, RackBrute a vašimi oblíbenými moduly můžete vytvořit vrcholný kreativní ekosystém, který vás naplní inspirací, odvahou experimentovat a zapálí vaši představivost.

Galerie

Specifikace

Obsah balení

 • Nástroj MiniBrute 2
 • Napájecí kabel

S dokonalostí až do nejmenších detailů MiniBrute 2 obsahuje také:

 • 8 propojovacích kabelů
 • Kuchařku “Cook Book” plnou skvělých zvukových receptů na vyzkoušení, sestavenou některými z nejznámějších syntetizátorových šéfkuchařů.

Rozměry a hmotnost

 • Rozměry nástroje: 484 x 277 x 56 mm
 • Hmotnost nástroje: 3.5 kg

Hlavní vlastnosti

 • Analogový syntetizátor
 • 2 analogové VCO:
  • VCO1: Saw + UltraSaw, Square + Pulse Width, Triangle + Metalizer (mixování vlnových forem).
  • VCO2: vlnové formy Sine, Saw, Square (tři rozsahy ladění).
 • VCO 2>1 Hard Sync, VCO1 lineární a exponenciální FM
 • Generátor bílého šumu
 • Vstup pro externí audio
 • Steiner-Parker filtr (12 dB na oktávu): módy Low Pass, High Pass, Band Pass, Notch.
 • 2 LFO se synchronizací: Sine, Tri, Saw, Square, Random, Slew Random
 • 1 ADSR obálka
 • 1 AD obálka
  • Módy Trig, Gate
  • One shot anebo Loop
  • Časy Attack a Decay ovladatelné CV
 • 48-bodový CV a Gate patchbay
  • Vstupy a výstupy pro zvuk a sekvencer
  • Utility moduly: invertor, atenuátory, VCA
 • 16 dynamicky a tlakově citlivých padů
 • 16 enkodérů
 • 64 pamětí na sekvence
  • Sequence Pitch, Gate, Velocity a Pressure až pro 64 kroků
  • Alternativně, modulace sekvence jako Gate, LFO, AD Envelope, …
  • Módy nahrávání v reálném čase anebo po krocích
  • Arpegiátor/Looper
 • Ukládání a vyvolávání sekvenčních patternů během hraní
 • MIDI a USB I/O

Ocenění