Project Description

Divoký analogový softsynth

MiniBrute V nejenže reprodukuje charakteristickou analogovou dravost svého hardwarového předchůdce, ale vylepšuje ji moderní flexibilitou, rozšířenou polyfonií a zabudovaným efektovým rackem – dodejte své produkci brutálního ducha.

získat demo zdarma

Mono s výkonem poly

MiniBrute V odráží revolučního ducha svého předchůdce a zesiluje jej v digitální doméně – přináší dnešním tvůrcům hudby bezkonkurenční hřejivost a dravost.

Zabezpečili jsme, aby MiniBrute V nejen napodoboval, ale také inovoval a poskytoval zvukový zážitek, který přesahuje jeho hardwarový protějšek. Od nejmodernějšího modelování obvodů a inovativních digitálních vylepšení až po nastavitelnou polyfonii a ikonické funkce, jako je například Steiner-Parker filtr – to vše zde naleznete.

Surová analogová síla

Využijte brutální sílu původního MiniBrute s přidanou polyfonií. MiniBrute V nabízí stejný nekompromisní analogový zvuk, nyní schopný komplexních akordů a vrstvených textur, které přesahují DNA monosynthu.

Intuitivní rozhraní

Pociťte bezprostřednost a hloubku analogové syntézy prostřednictvím zjednodušené signálové cesty MiniBrute V, díky které je hraní a programování neuvěřitelně snadné – což zaručuje, že všichni uživatelé od začátečníků až po profesionály mohou bez překážek rozvinout svou kreativitu.

Zabudované efekty

Přetvářejte a transformujte analogovou energii MiniBrute V pomocí efektového racku typu “vše v jednom”. Obsahuje 4 efektové sloty a 17 typů efektů, které ještě více formují a vylepšují váš zvuk. Od jemného reverbu až po vícenásobné zkreslení, přejděte od čistého až po naprosto sprostý zvuk.

Presety světové třídy

Tovární knihovnu MiniBrute V navrhli uznávaní syntetizátoroví a analogoví profesionálové, přičemž zůstali věrni originálu a zároveň posunuli hranice možností – od vysokonapěťových basů a sólových zvuků až po vzletné plochy a metalické efekty.

Působivý zvuk

Objevte rozmanité a úderné zvuky MiniBrute V.

Moderní reference pro syntézu basů a sólových nástrojů, a mnohem více – MiniBrute V rozšiřuje odkaz svého analogového předchůdce o vylepšené detaily a expresivní možnosti.

více

Ztělesnění analogového oživení

S cílem navrátit zábavu a bezprostřední praktický zážitek ze syntézy přišel MiniBrute.

Vydaný v roce 2012, kdy byly analogové inovace v útlumu, MiniBrute si dal za cíl oživit a revolučně změnit scénu svou malou, cenově dostupnou analogovou architekturou, kterou mohou používat začátečníci i profesionálové.

MiniBrute, na jehož návrhu a konstrukci se podílela legenda syntetizátorů Yves Usson, obsahoval unikátní hardware a funkce, které byly dříve dostupné jen na dražších anebo modulárních nástrojích, jako například klasický Steiner-Parker filtr a metalizér.

Krása původních ovládacích prvků

MiniBrute V si zachovává oblíbené rozložení originálu a nabízí nové způsoby interakce se svým hučícím zvukem, čímž poskytuje známý zážitek a zároveň přidává nové výkonné funkce. Výsledek? Syntetizátor, který pokrývá rozsáhlý zvukový prostor, se snadno přístupným zvukovým designem a rozsáhlými efektovými možnostmi.

Čistý výkon VCO

Smíchejte až 4 různé tvary vln a suboscilátor pro větší dopad, spolu se zvýrazňovači signálu jako jsou Ultrasaw a Metalizer.

Steiner-Parker

Filtr Steiner-Parker, známý svým odvážným, agresivním zvukem, zachovává poměrně silný signál i při vysokých nastaveních rezonance, což umožňuje široký tónový rozsah.

Brute faktor

Přejděte od hladkého a jemného zkreslení k sotva kontrolovatelné, šílené zpětné vazbě s tímto ikonickým overdrive signálem.

Slidery obálek

Slidery obálek MiniBrute, které připomínají klasické modely syntetizátorů ze 70. a 80. let, byly věrně obnovené – jsou přesné a snadno použitelné jako vždy.

Nastavitelná polyfonie

MiniBrute V, který vyniká mezi svými kolegy s jedním VCO, přebírá výkon monosynthu a zvyšuje sázku na 8 hlasů – pro svěží akordy a harmonie.

Unison

Další novou funkcí, která není k dispozici v hardwaru, je Unison. Zapnutím vytvoříte obrovské mono zvuky a přidáte efekt rozladění.

Bližší pohled

Přibližte si rychlý pracovní postup rozhraní MiniBrute V, od známých ovládacích prvků až po dodatečně nainstalované funkce.

_1 Oscilátor

Nastartujte svůj signálový řetězec se 4 různými tvary vln a suboscilátorem pro větší hloubku, spolu se zvýrazňovači signálu, jako jsou Ultrasaw a Metalizer.

_2 Mix

Pomocí mixu oscilátorů můžete ovládat kombinaci různých zdrojů oscilátoru včetně suboscilátoru a generátoru šumu.

_3 Steiner-Parker Filtr

Filtr Steiner-Parker byl použitý pro svůj odvážný, agresivní zvuk a široký tónový rozsah. Pomocí funkce Brute Factor můžete do cesty filtru vnést drive anebo intermodulační zkreslení.

_4 Obálky

K dispozici jsou dvě plné obálky ADSR (Attack, Decay, Sustain, Release), jedna ovládá filtr a druhá hlasitost (zesilovač). Obálku filtru lze směřovat také na modulaci pulzní šířky čtvercové vlny a množství metalizéru.

_5 Dva LFO

Mezi průběhy LFO1 patří kolekce sinusových, trojúhelníkových, pilových, čtvercových, náhodných krokových a náhodných klouzavých vln. Množství modulace jsou bipolární směrem ke 4 cílům: PWM & Metalizer, Pitch, Filtr a zesilovač. LFO2 ovládá vibrato s nastavitelnou rychlostí a 3 různými režimy.

_6 Ovladače hry

Nastavte cíl modulačního kolečka, stejně jako rozsah ohýbání tónu a velikost klouzání.

_7 Arpegiátor

Klasický arpegiátor Minibrute V se může pochlubit kompletní sadou funkcí. Od oktávového rozsahu, přes režim přehrávání, až po ovládání swingu, které umožňuje měnit groove za pochodu.

_8 Kolečka Pitch & Mod

Během vystoupení ohýbejte tóny živě a pomocí kolečka Modwheel získejte okamžitý přístup k modulaci Cutoff, Vibrato anebo ovládání všeobecného množství LFO.

_9 Ovládání rozptylu

Přejděte pod kapotu MiniBrute V a upravte úrovně rozptylu pitch, cutoff, gain, envelope a dalších. Skvělé pro to, aby se zvuk MiniBrute V shodoval se všemi různými revizemi hardwaru vyrobenými v průběhu let a reprodukoval nepředvídatelný charakter analogových obvodů.

_10 Panel efektů

Efektový panel MiniBrute V vám nabízí 4 efektové sloty a až 17 výkonných efektů, které posouvají zvukovou sílu tohoto nástroje daleko za hranice jeho předchůdce.

Panel s efekty

Posuňte zvuk MiniBrute zcela novým směrem anebo přidejte jemnou prostorovou úpravu pomocí plně vybaveného panelu efektů, aby MiniBrute V nejen kopíroval, ale i překonal své hardwarové kořeny.

Formujte, modulujte a tvarujte zvuk MiniBrute V pomocí 4 efektových slotů a až 17 výkonných efektů, ze kterých si můžete vybrat – od expanzivního reverbu po precizní ekvalizér a úderný chorus.

Knihovna presetů

Ponořte se do rozsáhlé knihovny presetů, kde se přiblížíte k vytouženému analogovému zvuku původního MiniBrute a ještě dále. S víc než 150 presety na výběr si najděte svůj zvuk a vylaďte jej k dokonalosti.

Zvukové ukázky

Funkce které potřebujete

Vestavěné návody

Vestavěné návody vás provedou každým aspektem nástroje, od jednotlivých parametrů po tipy od našich zvukových designérů, takže se můžete soustředit na kreativní materiál.

ASC

Arturia Software Center vám umožní stahovat, organizovat a updatovat všechny vaše softwary Arturia na jediném místě, jakož i spravovat všechny vaše licence na více zařízeních. Ať je to jednoduché.

Připravené pro DAW

Naše virtuální nástroje a pluginy jsou navržené tak, aby bezproblémově zapadly do vašeho zapojení. Ať je váš styl jakýkoliv, můžete objevovat zvuky a přitom si užívat plnou kompatibilitu s hlavními DAW, současně na Windows a MacOS.

Procházení presetů

Okamžitě najděte zvuk, který máte v hlavě, s inteligentním a přímočarým procházením presetů. Hledání pomocí klíčových slov, podle typu nástroje, hudebního stylu a mnohem více – dokonce můžete uložit vaše oblíbené zvuky, abyste je později rychle vyvolali.

Nastavitelná velikost

Ať už chcete plný vizuální ponor do našich emulací klasických nástrojů, anebo šetřit vzácnou plochu obrazovky, rozhraní všech našich pluginů Arturia se dají velikostně přizpůsobit tak, aby vám vyhovovaly.

Dokonalá integrace

Nástroje jsou komplexně namapované pro sérii KeyLab od Arturie – ale budou pěkně fungovat i s jinými MIDI kontrolery. Rychlé makra na kroucení zvuků, snadná integrace do DAW a samostatná funkcionalita.

S výkonem TAE®

Exkluzivní technologie analogového modelování, díky které jsou naše emulace k nerozeznání od originálů.

Přesným napodobováním vlastností analogových oscilátorů, filtrů a soft clippingu dokážeme poskytnout úžasně přesné detaily komponentů a autentický analogový šarm ve stejné míře.

Galerie

HLAVNÍ VLASTNOSTI

Vylepšená softwarová emulace Arturia MiniBrute

8 hlasů s nastavitelnou polyfonií

Vícerežimový Steiner-Parker filtr

Napěťově řízený oscilátor se suboscilátorem

LFO1 se 6 vlnovými průběhy a bipolárními modulačními cíli

LFO2 s 3 režimy vibrata

Brute Factor™ poskytující saturaci a bohaté vyšší harmonické

Ultrasaw generující třpytivé pilové vlny

Metalizer přinášející extrémní trojúhelníkové harmonické

Dva generátory obálek ADSR

168 presetů

Arpegiátor

  • 4 režimy arpegiace
  • Ovládání rozsahu 4 oktáv
  • 8 časových dělení
  • Ovládání swingu

Virtuální klaviatura s 25 notami

Zabudované výukové lekce

SPECIFIKACE PLATFOREM

: Win 10+ (64 bit), 4 GB RAM
4-jádrový procesor 3.4 GHz (4 GHz Turbo-boost)
3 GB volného místa na harddisku
OpenGL 2.0 kompatibilní grafická karta
Procesory ARM nejsou ve Windows podporovány

: Mac OS 11.0+, 4 GB RAM
4-jádrový procesor 3.4 GHz (4 GHz Turbo-boost) anebo Apple Silicon
3 GB volného místa na harddisku
OpenGL 2.0 kompatibilní grafická karta

KONFIGURACE

Funguje samostatně, jako VST, AAX, Audio Unit, NKS* (pouze 64-bitové DAW).

SPOLUPRÁCE S ASC

Elegantní a jednoduché řešení, které vám pomůže nainstalovat, aktivovat a aktualizovat software Arturia.

Všechny jména výrobců a názvy produktů zmíněné na této stránce jsou ochranné známky jejich příslušných vlastníků, které nejsou žádným způsobem spojené anebo přidružené k Arturii. Ochranné známky dalších výrobců jsou použité výhradně pro identifikaci produktů těchto výrobců, jejichž vlastnosti a zvuk byl studovaný během vývoje. Všechny názvy zařízení, tvůrců a výrobců byly zmíněné pouze pro ilustrační a naučné účely, a neznamenají jakékoliv spojení anebo schválení jakýmkoliv tvůrcem anebo výrobcem zařízení.