Project Description

Spontánní algoritmický softsynth

MiniFreak V je experimentální virtuální nástroj spojující digitální hlasy s modelovanými analogovými filtry, spontánní modulací a hravým sekvencováním, který uvolňuje nekonečný prostor mezi známým a neslýchaným, pořádkem a chaosem, kráskou a zvířetem. Osvoboďte své nejdivočejší zvukové výtvory.

najděte prodejce poblíž vás
získat demo zdarma

Presety

Po vybalení z krabice prozkoumejte kurátorský výběr více než 250 patchů, abyste si udělali chuť na Freaky hybridní zvuk. Tato knihovna, kterou vytvořili někteří z nejzkušenějších a nejplodnějších zvukových designérů na světě, má pro každého něco. Ale neberte to od nás, poslechněte si to sami…

Plný výkon hybridního syntetizátoru, přímo ve vaší DAW.

Překlenutí prostoru mezi hardwarem a softwarem neznamená jen získání toho nejlepšího z obou světů.

Překonejte hardwarová omezení spuštěním více instancí v DAW, automatizací parametrů a úplnou flexibilitou zvuku Freaku, aniž byste se museli vázat na audio. Vychutnejte si softsynth, který má hmatatelnost hardwarového nástroje, bohatou hybridní odezvu digitálních enginů a analogových filtrů, a expresivní funkce polyfonní klaviatury.

MiniFreak V jde v každém ohledu dál – stejně tak může jít dál i váš zvuk.

Duální zvukové enginy

Začněte se dvěma zvukovými generátory MiniFreaku se všemi jejich režimy a kombinujte je způsobem, který uznáte za vhodný. Jeden engine můžete vrstvit, míchat anebo zpracovávat s druhým a dosáhnout úžasně divokých výsledků.

Analogová odezva

Polyfonní vícerežimové filtry MiniFreaku jsme modelovali mimořádně detailně, abychom ve vaší DAW skutečně oživili spojení digitálního a analogového zvuku. Zachyťte crunch, vychutnejte si teplo a obejměte křik.

Vyjádřete se

MiniFreak je nástroj navržený pro hraní; je fér, aby tomu odpovídal i jeho softwarový protějšek. Sekvencujte a automatizujte výraz ve své DAW pro bezproblémový a expresivní pracovní postup.

Nespoutaná modulace

Odemkněte pokročilý panel MiniFreaku V a otevřete podobnou modulační matici, která vám umožní vytvářet propojení mezi jejími parametry. Využijte jakýkoliv aspekt zvuku MiniFreaku V a vytvořte si jej podle sebe.

Kombinace Seq a Arp

Stírejte hranice mezi sekvencováním a arpegiací pomocí této intuitivní, výkonné a někdy nepředvídatelné funkce, díky které máte na dosah ruky hravé melodie, patterny a rytmické nápady.

Stereo dokonalost

Stejně jako jeho hardwarový příbuzný, i MiniFreak V je vybavený 3 efektovými sloty s 10 efekty na výběr, takže můžete zkrášlit a podbarvit svůj zvuk libovolnou kombinací bohatých, jemných anebo výbušných efektů v plném stereu.

Vyberte si svého hráče

Zvolte si pracovní postup, který vyhovuje vaší sestavě a vašemu stylu, a MiniFreak V bude reagovat, aby vaše kreativita fungovala na plné obrátky.

Není zapotřebí žádný hardware

MiniFreak V můžete používat v DAW anebo jako samostatný virtuální nástroj bez potřeby hardwaru, takže vaše sestava bude kompaktní, rychlá a velmi zábavná.

Přátelí se s kontrolerem

Vychutnejte si praktické doteky MiniFreaku V připojením svého oblíbeného MIDI kontroleru a mapováním ovládacích prvků, anebo připojte jakýkoliv kontroler Arturia Lab pro optimální hybridní pracovní postup.

Zrcadlící MiniFreak

Pokud jste šťastným majitelem MiniFreaku i MiniFreaku V, užijte si zrcadlení jednoho druhým, od mapovaných parametrů přes úpravu zvuku až po knihovnu presetů.

Zjednodušený hybrid

Přístupný softsynth, který přináší rychlé výsledky.

Přístupné, inspirativní, chaotické zvuky jsou vždy vzdálené jen několik vteřin díky zjednodušenému rozložení ovládacích prvků MiniFreaku V, který vám poskytuje základní ovládání zvukových enginů, filtrů, modulace a výrazu. Když se budete potřebovat ponořit hlouběji, pokročilé ovládací prvky jsou připravené a čekají – zatím se však můžete pohodlně usadit, relaxovat a užívat si chaosu.

MAIN

Jako byste stáli nad samotným MiniFreakem, toto je váš přehled základů zvuku. Vyberte si a upravte režimy oscilátorů, přelaďujte a pracujte s filtry, vyberte si vlastní kombinaci efektů, a buďte expresivní pomocí maker a ovládacích prvků klaviatury.

ADVANCED

Ponořte se do vnitřních funkcí MiniFreaku V pomocí zobrazení Advanced, které vám umožní lépe ovládat interakci zvuku s vaším projektem. Upravte si polyfonii, uzamkněte si stupnici dle vlastního výběru, rozpoutejte divokou a nádhernou modulaci v libovolné míře – a ještě mnohem více.

SEQ

Zobrazení Sequencer je identické se svým hardwarovým protějškem a poskytuje přístup k hybridu sekvenceru a arpegiátoru MiniFreaku V. Spouštějte neustále se vyvíjející akordové sekvence, opakující se motivy, které se mění za pochodu, tkejte složité polyfonní melodie plné náhodného charakteru – aniž byste opustili rozhraní MiniFreaku V.

Bližší pohled

Seznamte se s rozhraním, funkcemi a skrytými schopnostmi MiniFreaku V, které podněcují inspiraci.

_1
Duální zvukové enginy

Vyberte režimy pro oscilátory 1 a 2, upravujte je unikátními nastaveními a posílejte jeden engine do druhého k vytvoření originálního složeného zvuku.

_2
Polyfonní filtr

Modelované rezonanční multimódové filtry MiniFreaku s dolní, pásmovou anebo horní propustí doplněné o samooscilaci.

_3
Efektové sloty

Roztočte své zvuky, rozdrťte je k nepoznání, anebo spusťte nekonečná echa oběžné dráhy sterea se třemi přizpůsobitelnými efektovými sloty.

_4
Chord & Scale

Uzamkněte vaše hrané noty do stupnice anebo akordu pro rychlé vytvoření dokonalých melodií anebo postupů, které vyhovují vaší kompozici.

_5
Ovládání hlasů

Přizpůsobte si polyfonii MiniFreaku V, od plné 6-hlasé po tučné unisono.

_6
LFO

Změňte vlnu, frekvenci a synchronizaci duálních LFO tak, aby MiniFreak V zněl v pohybu.

_7
Obálky

Vyberte anebo zkombinujte známou polyfonní obálku s cyklickou obálkou pro reagující, stále se vyvíjející a nekonečně opakované křivky, které ovlivňují váš zvuk.

_8
Expression pásky

Stejné jako na samotném MiniFreaku, použijte dva pásky pro pitch bend, modulaci, makra anebo přizpůsobení sekvenceru v reálném čase.

_9
Macro/Matrix & LFO Shaper

Přiřazujte modulační zdroje k cílům a vytvořte si vlastní výraz maker. Kreslete vaše vlastní tvary LFO a přiřaďte je k některému z nich, abyste získali křivky, které nelze vytvořit na tradičním hardwaru.

_10
Sekvencer

Přístup ke kořeněnému signature sekvenceru MiniFreaku V, kde můžete vytvořit melodie, automatizace a smyčky, aniž byste opustili rozhraní nástroje.

Zrcadlový obraz

MiniFreak a MiniFreak V se nejen podobají; jejich spojení je hlubší.

Ať už je váš styl jakýkoliv, ať je váš projekt jakýkoliv, MiniFreak V vám poskytne to nejlepší z obou světů. Vychutnejte si hmatatelnost hardwaru, flexibilitu softwaru anebo jakýkoliv poměr mezi nimi, který vám vyhovuje.

více

Jednota presetů

Upravujte presety v MiniFreaku a pokračujte tam, kde jste skončili, v aplikaci MiniFreak V anebo naopak. Používejte stejné zvuky ve své DAW a hardwarové sestavě pro bezproblémový pracovní postup při zvukovém designu.

Synchronizovaný s hardwarem

Používejte klaviaturu a ovládací prvky MiniFreaku pro úpravy a hraní jeho VST společníka v dokonalé synchronizaci, což vám umožní interakci s vašimi DAW projekty v reálném čase, aniž byste se museli zdržovat s audiem.

Samostatný kontroler

Používejte MiniFreak V volně vedle jiných virtuálních nástrojů tak, že využijete svůj hardwarový MiniFreak jako kontroler s jeho kreativním sekvencováním a výrazem pro ovládání svých oblíbených VST nástrojů.

Zvukové ukázky

Funkce které potřebujete

Vestavěné návody

Vestavěné návody vás provedou každým aspektem nástroje, od jednotlivých parametrů po tipy od našich zvukových designérů, takže se můžete soustředit na kreativní materiál.

ASC

Arturia Software Center vám umožní stahovat, organizovat a updatovat všechny vaše softwary Arturia na jediném místě, jakož i spravovat všechny vaše licence na více zařízeních. Ať je to jednoduché.

Připravené pro DAW

Naše virtuální nástroje a pluginy jsou navržené tak, aby bezproblémově zapadly do vašeho zapojení. Ať je váš styl jakýkoliv, můžete objevovat zvuky a přitom si užívat plnou kompatibilitu s hlavními DAW, současně na Windows a MacOS.

Procházení presetů

Okamžitě najděte zvuk, který máte v hlavě, s inteligentním a přímočarým procházením presetů. Hledání pomocí klíčových slov, podle typu nástroje, hudebního stylu a mnohem více – dokonce můžete uložit vaše oblíbené zvuky, abyste je později rychle vyvolali.

Nastavitelná velikost

Ať už chcete plný vizuální ponor do našich emulací klasických nástrojů, anebo šetřit vzácnou plochu obrazovky, rozhraní všech našich pluginů Arturia se dají velikostně přizpůsobit tak, aby vám vyhovovaly.

Dokonalá integrace

Nástroje jsou komplexně namapované pro sérii KeyLab od Arturie – ale budou pěkně fungovat i s jinými MIDI kontrolery. Rychlé makra na kroucení zvuků, snadná integrace do DAW a samostatná funkcionalita.

Galerie

HLAVNÍ VLASTNOSTI

 • 6-hlasý polyfonní hybridní syntetizátor
 • 37-notová dynamická slim klaviatura s aftertouch
 • 2 zvukové enginy s celkem 22 režimy oscilátorů
 • Engine 2 lze použít ke zpracování Engine 1
 • 1 obálka na hlas
 • 1 cyklická obálka na hlas
 • 2 LFO na hlas
 • Polyfonní analogové filtry a VCA
 • Polyfonní konfigurace se 6 hlasy, parafonická konfigurace s 12 hlasy, unisono anebo mono
 • 3 digitální efektové sloty v režimu insert anebo send s možností výběru z 10 efektů
 • Uživatelsky přizpůsobitelné průběhy LFO
 • Modulační matice se 7 zdroji a 13 potenciálními cíli
 • OLED displej pro vizuální zpětnou vazbu v reálném čase
 • Intuitivní 64-krokový sekvencer (4 stránky po 16 krocích)
 • 4 vrstvy automatizované modulace
 • Ovládací prvky arpegiátoru zaměřené na hru včetně Ratchet, Octave Randomize a dalších
 • MIDI In/Out/Thru
 • USB připojení
 • Možnost připojení Sustain, Audio In a Clock In/Out
 • Stereo výstupy
 • 256 továrních presetů

SPECIFIKACE PLATFOREM

: Win 10+ (64 bit), 4 GB RAM
4-jádrový procesor 3.4 GHz (4 GHz Turbo-boost)
3 GB volného místa na harddisku
OpenGL 2.0 kompatibilní grafická karta
Procesory ARM nejsou ve Windows podporovány

: Mac OS 11.0+, 4 GB RAM
4-jádrový procesor 3.4 GHz (4 GHz Turbo-boost) anebo Apple Silicon
3 GB volného místa na harddisku
OpenGL 2.0 kompatibilní grafická karta

KONFIGURACE

Funguje jako samostatná aplikace, VST, AAX, Audio Unit, NKS* (pouze 64-bitové DAW).

SPOLUPRÁCE S ASC

Elegantní a jednoduché řešení, které vám pomůže nainstalovat, aktivovat a aktualizovat softwarové nástroje Arturia.

Všechny jména výrobců a názvy produktů zmíněné na této stránce jsou ochranné známky jejich příslušných vlastníků, které nejsou žádným způsobem spojené anebo přidružené k Arturii. Ochranné známky dalších výrobců jsou použité výhradně pro identifikaci produktů těchto výrobců, jejichž vlastnosti a zvuk byl studovaný během vývoje. Všechny názvy zařízení, tvůrců a výrobců byly zmíněné pouze pro ilustrační a naučné účely, a neznamenají jakékoliv spojení anebo schválení jakýmkoliv tvůrcem anebo výrobcem zařízení.