Project Description

Umění vyjádření

PolyBrute 12 je nejexpresivnější syntetizátor vůbec. S klaviaturou FullTouch®, bezkonkurenční zvukovou paletou a pokročilým doprovodným softwarem nabízí více zvukových možností, než jakýkoliv jiný analogový syntetizátor.

najděte prodejce poblíž vás

Pokud jste si mysleli, že víte, co dokáže polysyntetizátor – zamyslete se znovu. Pokud jste si mysleli, že víte, jak může znít souhra lidského doteku a analogové syntézy – zamyslete se znovu.

PolyBrute 12 posouvá zvukový projev na zcela novou úroveň díky průlomové klaviatuře FullTouch®, která vám přináší přímé a hmatové spojení se zvukem jako nikdy předtím.

Stroj stejně citlivý jako výkonný, ztělesňující dynamický a expresivní zvuk na úrovni akustických nástrojů.

Klaviatura nové generace; 12-hlasová architektura; modulační matice; pad Morphée; ribbon kontrolér; bi-timbrální morfovací presety – PolyBrute 12 je všechny spojuje, takže můžete objevovat skutečně dechberoucí kompoziční textury.

Budoucnost analogové syntézy

Zažijte bezprecedentní ovládání dotykem během hraní

Dirigujte soubor parametrů každým stisknutím klávesy, pociťte brutální sílu analogových VCO PolyBrute, utkejte síť obálek a LFO pomocí modulační matice – objevte kolosální, bohatý, světelný a nekonečně proměnlivý zvuk, který bude definovat novou éru expresivní analogové syntézy.

Klaviatura FullTouch® MPE

Klaviatura FullTouch® PolyBrute 12 umožňuje vyjádření polyfonním aftertouch v celém rozsahu kláves, což vybízí k neuvěřitelně dynamické kompozici, která nemá obdoby v žádném jiném syntetizátoru. Vyberte si mezi režimy běžného syntetizátorového aftertouch a režimy FullTouch® pro kaskádu modulací na dosah ruky.

Neomezený zvukový design

12-hlasová architektura PolyBrute 12 v kombinaci s analogovými oscilátory, filtry, pokročilou maticí a integrovanými efekty umožňuje objevovat nekonečné spektrum zvukových barev. Vyberte si mezi 480 dynamickými presety anebo pokročilým finálním zvukovým designem, a objevte seismický zvuk PolyBrute.

Morfování a víceosé ovládání

Plynule morfujte mezi dvěma stavy v rámci jednoho presetu a objevte inovativní ovladač PolyBrute Morphée, který umožňuje změnu 3 cílových parametrů. V kombinaci s klaviaturou PolyBrute objevte skutečně neomezenou modulaci v každém okamžiku vaší hry.

Bezproblémová integrace DAW

PolyBrute Connect poskytuje ucelený most mezi PolyBrute a vašimi projekty ve virtuálním studiu. Spravujte své zvuky a jednoduše importujte nové presety a zvukové banky. Ovládejte PolyBrute v reálném čase, přičemž každá změna parametrů se zrcadlí mezi syntetizátorem a softwarem.

Zvukový koutek

Všestranný polyfonní syntetizátor, který dokáže překonat rozsáhlé zvukové území

Od nejvýraznějších basů přes třpytivé plochy až po zcela živé a zvlněné kompoziční textury – zvuk PolyBrute 12 překračuje všechny hranice.

Nejexpresivnější syntetizátor v historii

Objevte obrovský a živý zvuk, ze kterého vám bude běhat mráz po zádech.

PolyBrute 12 je vybavený polyfonní klaviaturou nové generace s technologií MPE, která nabízí bezkonkurenční úroveň zvukové kontroly, a zároveň zachovává klasický pocit z klaviatury – vedle Morphée a ribbon kontroléru tak doplňuje svůj expresivní arzenál.

FullTouch®

Patentovaná architektura klaviatury, která se vyvíjela roky: FullTouch® popisuje dynamickou odezvu klaviatury po doteku – dokáže zachytit přesnou polohu a zrychlení každé klávesy v celém rozsahu pohybu.

Se třemi novými aftertouch režimy PolyBrute 12 vybízí ke stylu hry, který se vyvíjí a dýchá; umožňuje skladatelům, umělcům a syntetistům vyjádřit svůj vnitřní tvůrčí hlas s bezkonkurenční jemností a detailností – pro zvuk, který může přejít od neuvěřitelně jemného až po nekonečně expanzivní jedním pohybem.

více

12-hlasová polyfonie

Vytvářejte komplexní a svěží harmonické struktury, obrovské unisono efekty, dynamické zvukové vrstvení a dělenou klaviaturu díky rozšířené hlasové architektuře PolyBrute 12. Použijte každou ruku a prst k ovládání jedinečného aftertouch vstupu pro každou klávesu pro dosud nepoznané kompoziční textury.

Kontrolér Morphée

Umožňuje víc než jen morfování na dosah ruky; můžete diskrétně namapovat dotykové osy X a Y plus tlakovou osu Z, a přinést tak novou formu ovládání všech cílových parametrů dostupných v modulační matici. Morphée můžete dokonce použít k náhodnému vytváření sekvencí anebo arpegií pomocí spice, dice a ratchetingu!

Páskový ovladač

Vzkřísili jsme vytoužený ribbon kontrolér, který byl kdysi základem klasických hardwarových syntetizátorů. Je umístěný bezprostředně nad klávesami, můžete jej přiřadit zvolenému cíli modulace a bez námahy se na něm posouvat nahoru a dolů, abyste změnili svůj zvuk.

Bezkonkurenční zvuková paleta

Hlasy PolyBrute 12, charakteristické Brute oscilátory, duální analogové filtry a modulační matice umožňují více zvukových možností než kterýkoliv jiný syntetizátor – od zářivých ploch až po brnkání syntetizátorových strun.

Oscilátory

Vše začíná dvěma výkonnými analogovými Brute VCO, které generují pilové, trojúhelníkové a čtvercové vlny současně. Přidejte hrany pomocí metalizéru a hloubku nízkých tónů pomocí suboscilátoru, také máte na dosah ruky ovládací prvky cross-mod & sync.

Steiner & Ladder filtry

Přidejte barvu a tvar pomocí dvou klasických filtrů, které můžete konfigurovat sériově, paralelně anebo kontinuálně. První filtr Steiner, 12 dB/oktávu s kontinuálním typem sklonu, obohacený o charakteristickou zpětnou vazbu Brute Factor; druhý, legendární filtr Ladder 24 dB/oktávu pro dokonalou hladkost dolní propusti, nadopovaný kousavým zkreslením.

Modulační matice a další

Vytvořte si vlastní jedinečnou síť modulátorů a ponořte se do zvukového designu hlouběji než kdykoliv předtím; matice je místem, kde se schází analogová reaktivita a digitální přesnost PolyBrute 12.

_1 Presety

Okamžitý přístup k 480 presetům a stovkám presetových slotů včetně exkluzivních zvuků od největších zvukových designérů na světě.

_2 Sekvencer

Dotykové vizuální rozhraní se vším, co potřebujete k vytváření dynamických polyfonních sekvencí, arpegií, záznamu pohybu parametrů a dalších funkcí.

_3 Mods

96-bodový digitální propojovací panel s až 32 cíli – jednoduše nasměrujte libovolný z vašich modulačních zdrojů a kontrolérů, abyste ovlivnili desítky parametrů PolyBrute 12 najednou.

_4 Morph

Upravte modulační zdroje a cíle pro stavy A a B v rámci každého presetu, abyste prohloubili kontrast a barvu vašeho morfingu.

Bližší pohled

Podrobně prozkoumejte rozhraní PolyBrute 12 včetně jeho jedinečných hlasových ovládacích prvků, pokročilé modulační matice a množství vyvinutých výrazových nástrojů.

Vrchní panel

_1 VCF 1 (Steiner Filter)

_2 VCF 2 (Ladder Filter)

_3 Mix oscilátorů a šumu se směřováním do filtrů

_4 Ovladač Master Cutoff pro oba filtry současně

_5 Filter FM (VCO 2 > VCF 1, Noise > VCF 2)

_6 Tři generátory obálek

_7 61-notová polyfonní klaviatura MPE, která sleduje polohu, tlak a dotek každé klávesy.

_8 Multifunkční matice

_9 Dotykově citlivý ovládací pásek Ribbon

_10 Výstupní sekce – ovládá umístění hlasů ve stereu, celkové jemné ladění, hlasitost sluchátek, hlavního výstupu a další.

_11 Tři digitální efekty vysoké kvality

_12 Motion Recorder pro okamžité nahrávání

_13 Sekvencer / Arpegiátor / Matrix arpegiátor

_1 Hlavní audio výstupy (nesymetrické)

_2 Synchronizační vstup/výstup

_3 Pedálové vstupy

_4 Zap./vyp. ochrany paměti – když je zapnutá, zabraňuje přepsání paměti zvuků PolyBrute 12

_5 MIDI trojice in/out/thru

_6 USB – připojení k počítači pro aktualizace, správu presetů a používání PolyBrute 12 s jeho doprovodným softwarem: PolyBrute Connect

Prohlížejte si zvuky z obchodu

Objevujte nová zvuková teritoria pomocí obchodu se zvuky a prohlížejte si zvukové banky přímo v PolyBrute.

Nejpokročilejší integrace do studia

PolyBrute Connect, který kombinuje hmatatelnost analogového hardwaru s pohodlím flexibility virtuálních nástrojů, kopíruje celý přední panel jako samostatná aplikace pro Mac/PC a plugin pro všechny hlavní DAW.

Řemeslný zvuk

Prozkoumejte hloubku pokročilých funkcí PolyBrute s podobným virtuálním rozhraním.

Ovládejte v reálném čase

Každá změna parametrů, ať už na syntetizátoru anebo softwaru, se zrcadlí v tom druhém.

Spravujte své zvuky

Uspořádejte své oblíbené zvuky pomocí intuitivního rozhraní drag-and-drop, a snadno importujte nové presety a zvukové banky.

Rozdíl v designu

PolyBrute 12 představuje skok vpřed v analogové syntéze, přičemž zůstává pevně zakořeněný v dědictví syntetizátorového designu.

PolyBrute vstupuje do nové éry s průlomovou FullTouch® MPE klaviaturou v kombinaci se stejnými ovládacími prvky, tlačítky a expresivními komponenty, které je radost používat. Vyrobený z nejlepších materiálů, včetně ořechového dřeva a výrazného hliníkového povrchu – PolyBrute 12 je navržený tak, aby splňoval požadavky profesionálních hudebníků a oslovil nadšence. Není to jen vzhled, větrací otvory na zadní straně zabezpečují pasivní chlazení, takže PolyBrute může pracovat v naprostém tichu.

Galerie

Obsah balení

 • Nástroj PolyBrute 12
 • Napájecí kabel
 • Uživatelská příručka
 • Registrační karta

Rozměry a hmotnost

 • Rozměry nástroje: 972 x 435 x 156 mm
 • Hmotnost nástroje: 23 kg

HLAVNÍ VLASTNOSTI

 • Analogový morfingový syntetizátor
  • 12 hlasů polyfonie
  • Řazení hlasů Mono, Unison, Poly
  • Módy Single, Split, Layer
 • 61 kláves s technologií FullTouch® MPE
 • Ovladače Pitch Bend, Mod Wheel, Ribbon
 • Dotykově a tlakově citlivý 3D ovladač Morphée
 • Mix oscilátorů a šumu se směřováním do filtrů
 • 12dB/Oct Steiner Parker Filter
  • Kontinuální morfing LP > Notch > HP > BP
  • Cutoff, Resonance, Brute Factor
 • 24dB/Oct Ladder Filter se zkreslením
 • Tři obálky
  • Dvě ADSR
  • Jedna DADSR
  • Možnost smyčkování
 • Tři stereo digitální efekty
  • Modulation FX: Chorus, Phaser, Flanger, Ring Modulation
  • Delay: 9 algoritmů včetně BBD, Digital delay
  • Reverb: 9 algoritmů včetně Hall, Plate, Spring, Shimmer
  • Zkreslení: Subtle Tape, Classic Distortion, Soft Clip, Worn Out Tape, Germanium, BitCrusher, DownSampler
 • Arpegiátor, Matrix arpegiátor, Sequencer
 • Stereo audio výstup
 • Vstupy pro 2 expression pedály a 1 sustain pedál
 • Dva analogové oscilátory VCO
  • Saw
  • Triangle + Metalizer
  • Square + Pulse Width
  • Sub
  • Linear FM
  • Hard Sync
 • Šumový generátor
  • Kontinuální ovládání od dunivého šumu po bílý šum
 • Tři LFO
  • LFO1 a LFO2 s výběrem vlnového průběhu
  • LFO3 s tvarováním vlny pomocí Shape a Symmetry
  • Ovládání frekvence a synchronizace s tempem
  • Více voleb spouštění
 • 480 presetů a 768 presetových slotů
 • Modulační matice 12 x 32
 • 64-krokový polyfonní sekvencer
  • Pro každý krok nota, Accent, Slide
  • 3 stopy automatizace
 • MIDI, USB a analogový clock vstup/výstup

SPECIFIKACE PLATFOREM

: Win 10+ (64 bit), 4 GB RAM
4-jádrový procesor 3.4 GHz (4 GHz Turbo-boost)
3 GB volného místa na harddisku
OpenGL 2.0 kompatibilní grafická karta
ARM procesory nejsou podporované na Windows

: Mac OS 11.0+, 4 GB RAM
4-jádrový procesor 3.4 GHz (4 GHz Turbo-boost) anebo Apple Silicon
3 GB volného místa na harddisku
OpenGL 2.0 kompatibilní grafická karta

Konfigurace

Funguje samostatně, jako VST, AAX, Audio Unit.

Spolupráce s ASC

Elegantní a jednoduché řešení, které vám pomůže nainstalovat, aktivovat a aktualizovat software Arturia.

Všechny jména výrobců a názvy produktů zmíněné na této stránce jsou ochranné známky jejich příslušných vlastníků, které nejsou žádným způsobem spojené anebo přidružené k Arturii. Ochranné známky dalších výrobců jsou použité výhradně pro identifikaci produktů těchto výrobců, jejichž vlastnosti a zvuk byl studovaný během vývoje. Všechny názvy zařízení, tvůrců a výrobců byly zmíněné pouze pro ilustrační a naučné účely, a neznamenají jakékoliv spojení anebo schválení jakýmkoliv tvůrcem anebo výrobcem zařízení.