Project Description

ORGANICKÝ TVŮRCE DIGITÁLNÍCH VLN

SQ80 V je znovuzrozený klasický Cross-Wave syntetizátor od Ensoniqu, který spojuje hybridní lo-fi charakter, komplexní industriální textury a tisíce unikátních vlnových průběhů do rychlopalného softwarového syntetizátoru vylepšeného pro moderní produkci. Rozuzlení digitální syntézy.

najděte prodejce poblíž vás

Kde se rodí digitální sny

Digitální syntetizátory jsou většinou známé zvuky, které jsou ostré jako břitva, křišťálově-čisté a přesné – SQ80 V má jiný přístup.

Prozkoumejte detailní softwarové vzkříšení digitálního anti-hrdiny, který porušuje pravidla.

Zachycuje zrnitost, charakter a šarmantní nedokonalost oblíbenou tvůrci jako John Carpenter, Adamski, Mr Bungle a mnoha dalšími, s nástrojem současně komplexním a přístupným, rozhodným a spletitým, nabroušeným a zasněným – jiným než cokoliv, co jste dosud slyšeli.

Digitální hrana

Dokonale vymodelovaný 8-bitový 5503 DOC čip SQ80 V produkuje digitální zvuky, které jsou unikátní, plné organického charakteru od sametově jemných po ostré jako břitva – všechny připravené pro přizpůsobení a hraní během pár vteřin.

Analogový charakter

Digitální oscilátory se srážejí s emulovaným analogovým filtrem a vrčícím výstupním obvodem pro sinusové vlny, syčivými harmonickými a teplými lo-fi barvami, které jsou dokonale nedokonalé.

Vyvinuté vlnové průběhy

Prozkoumejte tisíce možných kombinací vln, nástrojových transientů, skrytých vlnových průběhů a VFX transwaves pro potenciál zvukového designu překonávající originál.

Jednoduchý digitál

Digitální syntetizátory byly dlouho notoricky složité na programování, hardwarové i softwarové. SQ80 V překonává tento trend hloubkovou digitální architekturou, která je okamžitě upravitelná, bez komplikací.

Jízda na vlně

Vytvořený stejnými inženýry, kteří byli zodpovědní za Commodore 64 – nejlépe prodávaný počítač všech dob – SQ80 od Ensoniqu stál oproti tvrdé konkurenci.

V době jeho vydání už probíhala digitalizace hardwarových syntetizátorů – ale šel dál, aby se stal klasickým kultem.

Byl zde digitální syntetizátor nabízející také teplo a charakter, které byly obvykle vyhrazené pro jeho analogové kolegy; flexibilní ovladače hlasu a modulace, které nevyžadovaly 10,000-hodinovou praxi v programování; tažný kůň s nesrovnatelným rozsahem zvuků hodících se do jakéhokoliv stylu, bez hvězdné cenovky nástrojů s podobnými schopnostmi.

Vlnové průběhy

Unikátní hlas SQ80 V je celý o kombinaci a úpravě vlnových průběhů.

Každému z jeho 3 oscilátorů se dá přiřadit jiný vlnový průběh; SQ80 V sjednocuje klasické vlny z původní vestavěné knihovny se stovkami dalších, které jsme přidali, v rozsahu od známých po abstraktní. Výsledný zvukový rozsah, který máte k dispozici, je prostě enormní; jemné pohyblivé smyčcové plochy, brnkavé pulsy s basy, rušivé industriální perkuse…

Vlny SQ80

Původní tovární knihovna klávesu v rozsahu od sinusových vln po unikátní transienty bicích, všechny ve své přirozenosti zřetelně syntetické.

Transwaves

Přídavná technologie vzata z následující generace syntetizátorů Ensoniq včetně ‘Transwaves’, průkopnické formy aplikace vlnové tabulky.

Skryté vlny ESQ-1

EQS-1 předcházel SQ80, ale měl tentýž software. Byl rovněž ‘hacknutý’, aby produkoval nový výběr unikátních vln.

Skryté vlny SQ80

‘Hacknutím’ původního softwaru SQ80 vynesli uživatelé na světlo sérii nepředvídatelných vlnových průběhů vyrobených pouze úpravou kódu.

Stíny analogu

Unikátní hlas SQ80 V začíná při jeho 8-bitových oscilátorech a nekonečných kombinacích hybridních vln. Tyto komponenty se srážejí s jeho emulovaným analogovým filtrem CEM 3379, který je dělá opravdu rozpoznatelnými. Procesováním digitálních zvuků jeho emulovaným analogovým filtrem a zesilovačem dokáže SQ80 V vnést organické nedokonalosti, křupavé harmonické a hmatatelné lo-fi zkreslení do vašich moderních mixů.

S použitím naší vlastní technologie TAE® jsme namodelovali rezonanční dolnopropustní filtr CEM do nesrovnatelných detailů, abychom vám přinesli virtuální nástroj, který zpívá, štěká a vrčí přesně jako původní hardware.

Vrstva na vrstvě

Od bezprostřednosti jeho ovladačů po estetiku hrací konzoly je SQ80 V šarmantní, ostrý a přístupný, jak špičkový představitel svého druhu. Používejte ho ve vaší DAW anebo jako samostatný nástroj, a úplně doslova, udělejte vlny.

Co jsme přidali

SQ80 V je dokonalým vyvážením mezi klasikou kultu 80-tých let a moderním produkčním tažným koněm s vlastním charakterem.

Abychom toho dosáhli, přidali jsme stovky dalších vlnových průběhů a vybavili jeho architekturu množstvím extra kreativních vlastností – bez kompromisů v jeho charakteristickém retro šarmu.

Arpegiátor

Klasický prvek se známými ovladači včetně směru, synchronizace, oktávového rozsahu a funkce Hold.

Unison

SQ80 V nabízí 16-hlasovou polyfonii – dvakrát větší než původní hardwarový nástroj – ale nemohli jsme odolat a přidali volbu 8-hlasého unisona.

Disperze

Jeli jsme ještě o krok dále než jen emulovat zvuk SQ80 a zavedli jsme disperzi – jemné variace a nepřesnosti v chování obvodů. Žádné dvě noty nebudou přesně stejné.

Rozšířené obálky

Přidali jsme dva další módy: DADSR a MSEG. První přidává fázi delay ke klasické ADSR obálce a druhý je plně přizpůsobitelný smyčkovací funkční generátor pro tvorbu obálek vaším vlastním způsobem.

Modulační směšovač

Zkombinujte jakékoliv dva modulační zdroje a polamte vaše zvuky zajímavými a neočekávanými způsoby. Se 6 různými módy míchání modulace jsou možnosti kombinací obrovské.

MPE kompatibilita

SQ80 V podporuje kontrolery kompatibilní s MPE pro pokročilý výrazový zážitek. Vytvořte dynamické hráčské zvuky a textury reagující mnoha způsoby na jediné stisknutí.

S výkonem TAE®

S exkluzivní technologií analogového modelingu jsou naše virtuální nástroje k nerozeznání od originálů. Přesným napodobováním charakteristik analogových oscilátorů, filtrů a soft-clippingu dokážeme vytvořit překvapivé detaily na úrovni součástek, a stejně autentický analogový šarm.

více

Vestavěné návody

Vestavěné návody vás provedou každým aspektem nástroje, od jednotlivých parametrů po tipy od našich zvukových designérů, takže se můžete soustředit na kreativní materiál.

ASC

Arturia Software Center vám umožní stahovat, organizovat a updatovat všechny vaše softwary Arturia na jediném místě, jakož i spravovat všechny vaše licence na více zařízeních. Ať je to jednoduché.

stáhnout ASC

Připravené pro DAW

Naše virtuální nástroje a pluginy jsou navržené tak, aby bezproblémově zapadly do vašeho zapojení. Ať je váš styl jakýkoliv, můžete objevovat zvuky a přitom si užívat plnou kompatibilitu s hlavními DAW, současně na Windows a MacOS.

Procházení presetů

Okamžitě najděte zvuk, který máte v hlavě, s inteligentním a přímočarým procházením presetů. Hledání pomocí klíčových slov, podle typu nástroje, hudebního stylu a mnohem více – dokonce můžete uložit vaše oblíbené zvuky, abyste je později rychle vyvolali.

Nastavitelná velikost

Ať už chcete plný vizuální ponor do našich emulací klasických nástrojů, anebo šetřit vzácnou plochu obrazovky, rozhraní všech našich pluginů Arturia se dají velikostně přizpůsobit tak, aby vám vyhovovaly.

Dokonalá integrace

Nástroje jsou komplexně namapované pro sérii KeyLab od Arturie – ale budou pěkně fungovat i s jinými MIDI kontrolery. Rychlé makra na kroucení zvuků, snadná integrace do DAW a samostatná funkcionalita.

Galerie

SPECIFIKACE PLATFOREM

: Win 8.1+ (64 bit), PC: 4 GB RAM; 2.5 GHz CPU.
2 GB volného místa na harddisku
OpenGL 2.0 kompatibilní grafická karta

: 10.13+: 4 GB RAM; 2.5 GHz CPU.
2 GB volného místa na harddisku
OpenGL 2.0 kompatibilní grafická karta

KONFIGURACE

Funguje jako samostatná aplikace, VST, AAX, Audio Unit.

OCHRANA

Software je chráněn pomocí Arturia Software Center. Více se
o něm můžete dozvědět zde.

HLAVNÍ VLASTNOSTI

 • 3 digitální oscilátory založené na původním DOC čipu
 • Přes 400 vlnových průběhů ve 4 unikátních bankách
 • Amplitudová modulace a Hard Sync
 • 4 analogové DCA; 1 pro každý oscilátor, 1 hlavní výstup
 • Analogový rezonanční low-pass filtr podle původního CEM čipu
 • 4 polyfonní generátory obálek s 3 módy; SQ80, DADSR, MSEG
 • 3 LFO se 6 průběhy
 • 8 MIDI zdrojů
 • Směšovač modulace pro kombinaci dvou modulačních zdrojů
 • Vestavěný arpegiátor se 7 módy
 • Až 16-hlasová polyfonie s módem Unison
 • 4 efektové sloty ve 2 sběrnicích konfigurovatelných sériově anebo paralelně
 • 15 typů master efektů
 • Pokročilé makro ovladače Brightness, Timbre, Time a Movement
 • Přes 200 továrních presetů včetně 40 z původního nástroje SQ-80
 • MPE kompatibilita

Všechny jména výrobců a názvy produktů zmíněné na této stránce jsou ochranné známky jejich příslušných vlastníků, které nejsou žádným způsobem spojené anebo přidružené k Arturii. Ochranné známky dalších výrobců jsou použité výhradně pro identifikaci produktů těchto výrobců, jejichž vlastnosti a zvuk byl studovaný během vývoje. Všechny názvy zařízení, tvůrců a výrobců byly zmíněné pouze pro ilustrační a naučné účely, a neznamenají jakékoliv spojení anebo schválení jakýmkoliv tvůrcem anebo výrobcem zařízení.